Jdi na obsah Jdi na menu

Molyvos

7. 6. 2011
Molyvos Castle in Lesvos
Zdroj: http://www.lesvos.com/molyvos.html

Molyvos je jedním z nejoblíbenějších letovisek na ostrově Lesbos. Je to klidné přístavní letovisko, které se nachází na severním pobřeží ostrova. Molyvos je také historicky cenná lokalita a to díky své snaze zachovat si původní charakter. Pláže u Molivos jsou vhodné jak na klasické koupání, tak i na potápění, vodní lyžování nebo windsurfing. Pláže jsou zde většinou pokryty oblázky a je zde kamenitý vstup do vody.


Doprava
Letiště se nachází poblíž hlavního města Mytilene. Na ostrov Lesbos se můžete dostat také trajektem, který odjíždí pravidelně z Athén nebo ze Soluně. V okolí letoviska se můžete dopravovat autobusem. Autobusové linky tu jezdí docela pravidelně. K dispozici zde jsou i taxi služby nebo různé půjčovny dopravních prostředků.


Zajímavá místa
V Molyvos se nachází středověký byzantský hrad s opevněním ze 14. století. Molyvos je také zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Je zde mnoho starobylých uliček, které přímo svádí k romantickým procházkám. Za návštěvu stojí i hlavní město, kde se nachází také řada zajímavých historických památek.

Ubytování

Molyvos Stars   studia
Panselinos ***+ studia
O Kipos *** studia
Gorgona *** apartmá
Molyvos I *** hotel
Alkaios ***+ hotel
Sunrise **** hotel
Akti *** hotel
Olive Press *** hotel
Belvedere Aeolis **** hotel
Bella Vista ***+ hotel
Delfina Hotel & Bungalows   hotel